Aktualności
Treść
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dziś społeczność naszej szkoły uroczyście zakończyła rok szkolny 2025/2026. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której dziękowaliśmy za wspólnie przeżyty rok, osiągnięcia oraz wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy. &nbs
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW – JAK PONOWNIE WYKORZYSTAĆ ODPAD
Masz ciekawy pomysł na wykorzystanie rzeczy, które zwykle trafiają do kosza? Pokaż swoją kreatywność i weź udział w konkursie plastycznym promującym ideę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Daj odpadom drugie życie i zainspiruj innych do działania na rzecz ochrony środowisk
To były piękne dni… - pożegnanie klasy VIII
Za nami kolejny etap szkolnej podróży. Tym razem dotyczył on bezpośrednio uczniów klasy VIII, którzy 25.06.2026 r. za pomocą programu artystycznego wyrazili wdzięczność wszystkim tym, których w ciągu dziewięciu szkolnych lat spotykali na swoje
Słoneczny dzień pełen wrażeń – klasa III na pikniku
23 czerwca uczniowie klasy III po raz kolejny mieli okazję bawić się w ogrodzie pani Anety. O godzinie 10:00 trzecioklasiści wyruszyli ze szkoły, a już pół godziny później dotarli na miejsce. Droga minęła bardzo szybko, a uczniowie wzorowo przestrzegali zasad be
Realizacja projektu edukacyjnego „Młodzi dla klimatu”
W czerwcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych realizowanych w ramach programu „Młodzi dla Klimatu – program edukacji ekologicznej w Gminie Podegrodzie”, projektu edukacyjnego promującego ochronę klimatu, odnawialne źródła ene
Klasy IV–VI odkrywają Zamek w Nowym Wiśniczu
17 czerwca uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do Zamku w Nowym Wiśniczu. Była to wyjątkowa okazja do poznania historii jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce oraz udziału w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Pobyt rozpoczął się&nb
„Kino Szkoła” – szóste spotkanie
15 czerwca 2026 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych w kinie Sokół. Tematem zajęć byli „Wakacyjni odkrywcy – z mapą po przygodę”. Prowadząca spotkanie, pani Barbara Porzu
Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
11 czerwca 2026 roku uczniowie klas trzecich z Brzeznej-Litacza oraz Brzeznej uczestniczyli w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po przyjeździe na miejsce wzięli udział w Mszy Świętej, którą w intencji dzieci pierwszokomunijnych odprawił ksiądz Roman Krukowski. Nast
Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I i II przeżyły prawdziwą przygodę podczas wizyty na Zamku w Zamek w Nowym Wiśniczu. Uczestniczyliśmy w programie „Poszukiwanie zagubionego skarbu Barbary”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podążały z
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Podgrodzie
W dniu 9 czerwca w naszej szkole przeprowadzono wybory przedstawiciela Okręgu Wyborczego nr 1, obejmującego miejscowość Brzezna-Litacz oraz część Chochorowic, do Młodzieżowej Rady Gminy Podgrodzie. W głosowaniu uczestniczyło 30 uczniów reprezentujących społecz